Great Beyond logo

Nystart med Kommunal i Almedalen, käka frukost med Tobias Baudin.

Om oss

Med digitala och analoga metoder inom på­verkan och kampanj, reklam­produktion och digitalt får vi din berättelse att sprida sig själv. Och med en god för­ankring i värde­baserade organisationer förstår vi att Sverige är större än Södermalm.

Ibland gör vi kampanjer från ax till limpa. Många gånger ett separat digitalt bygge eller film. För oss är det viktigt att jobba kanal­oberoende – budskap och mål kommer alltid först.

Saker en hybrid­byrå gör

Case: Livs

Livs

Från MR-kampanj i Hong Kong till Scandal och snus i Sverige.

Case: Rör inte min lön

LO & Politism

Några ville sänka den svenska modellen. Vi hjälpte Politism att sätta ner foten.

Case: #MinMamma

Kommunal

Tillsammans med två mammor och en hiphop­duo fick vi Stefan Löfvén att lova välfärds­arbetarna rätt till heltid.

Case: Sappen

Social­demokraterna

Vad händer när man ger klassisk, old school folk­rörelse lite teknisk support? 2,1 miljoner medborgar­samtal och valvinst.

Case: Jonas Nygren

Jonas Nygren

Skickliga politiker behöver en bra grund­strategi, starka budskap – och en snygg blogg.

Case: Graet Beyonds kunder

Våra kunder

Vår niché är demokratiska organisationer. Vi är bra på nästan allt. Förutom att sälja tvål.

Kontakt

Stockholm

Great Beyond 08

Hornsgatan 110 / 117 26 / Stockholm
0709-733554
info@greatbeyond.se

Joakim Johansson

Joakim Johansson byråledare
070-973 35 54
joakim@greatbeyond.se

Läs mer
Cecilia Eklund

Cecilia Eklund rådgivare
073-420 16 83
cecilia@greatbeyond.se

Läs mer
Simon Rosengren

Simon Rosengren digital strateg
070-303 69 04
simon@greatbeyond.se

Läs mer
Hannah Gustafson

Hannah Gustafson art director
073-756 74 85
hannah@greatbeyond.se

Läs mer
Klara Linder

Klara Linder Produktionsassistent
070-390 78 70
klara@greatbeyond.se

Läs mer
Jonny Åhlund

Jonny Åhlund marknadsstrateg
070-855 57 08
jonny@greatbeyond.se

Läs mer

Göteborg

Great Beyond 031

℅ MFX
Västra Hamng. 5 / 403 14 / Göteborg
teknik@greatbeyond.se

David Högborg

David Högborg teknikchef
076-891 52 24
david@greatbeyond.se

Läs mer
Sonny Vidfamn

Sonny Vidfamn senior utvecklare
070-968 49 91
sonny@greatbeyond.se

Läs mer
Alexander Claesson

Alexander Claesson teknisk samordnare
070-250 78 96
alexander@greatbeyond.se

Läs mer

Helsingborg

Great Beyond 042

Postadress
Rönnowsgatan 8 DA
252 25 Helsingborg

Besöksadress
Bredgatan 11
252 25 Helsingborg

Cecilia Eklund

Cecilia Eklund rådgivare
073-420 16 83
cecilia@greatbeyond.se

Läs mer
Alexander Claesson

Alexander Claesson teknisk samordnare
070-250 78 96
alexander@greatbeyond.se

Läs mer